Periodická tabuľka pre web design

web-design-proces

Chytré agentúry, ktoré sa zaoberajú vývojom webových stránok a web aplikácií, dodržiavajú štandardný postup pri navrhovaní novej webovej stránky – a to od zadania rozsahu prác klientom, cez ďalšie logické kroky pri tvorbe web stránok, až po ich samotné spustenie a údržbu. Spôsob, ktorým tento postup vizualizácie a vývoja dosiahneme, by sme mohli nazvať ako: celkový proces web designu.

Samozrejme: všetci weboví vývojári vedia, čo je potrebné urobiť – ale predstavte si, ako oveľa jednoduchšie by bolo, keby sme mali všeobecný „plánovací postup“, ktorý by sme mohli zdieľať s vývojárskym tímom a s klientom, aby všetci zúčastnení monitorovali postup prác a uvideli, čo príde nabudúce.

Jeden takýto postup vypracovala New Design Group a my vám ho môžeme teraz predstaviť: popisuje podrobne každý krok, ktorý treba urobiť pri vývoji novej web stránky – od zadania projektu, cez plánovanie, dizajn, vývoj, spustenie a až po jej údržbu.

Každý prvok, ktorý je potrebné vziať do úvahy pri navrhovaní novej webovej stránky, je zahrnutý do tabuľky.

web-design-process-img

Potrebujete vysvetliť vášmu klientovi, prečo nie je možné vytvoriť nové webové stránky do týždňa? Stačí prejsť všetkými krokmi v tabuľke a vysvetliť mu fázy plánovania projektu, ktoré sú s nimi spojené. Je potrebné objasniť ich dôležitosť pred začatím prác vašich grafikov.

Možno ste najali báječného nového grafického dizajnéra, ktorý už vizualizácie webových stránok navrhuje bez toho, aby plne pochopil predstavu klienta, alebo rozpočtové obmedzenia – tabuľka web designu by vám mala pomôcť vysvetliť, prečo je potrebné sa s klientom dohodnúť ešte pred tým, ako začnú na svojich tvorivých návrhoch pracovať grafici.

Potom, čo každý pochopí zložitosť procesu web designu a zistí, kde a kedy je potrebný jeho prínos – všetky vaše projekty pobežia oveľa efektívnejšie.